КЛУМБИ СВОЇМИ РУКАМИ: ОФОРМЛЕННЯ РАБАТКИ

Клумби своїми руками: оформлення рабатки

Створити красиві клумби своїми руками не так складно, як може здатися на перший погляд. Сьогодні Seven Roooms продовжує свій цикл, пов’язаний з оформленням саду, і пропонує 15 ідей з оформлення рабатки.

Цікаво: термін «рабатка» прийшов до нас з німецької мови, і якщо прислухатися до слова ближче, стане очевидно, що воно має німецьке коріння.

Рабатка – це різнобарвна прямокутна квіткова клумба, довжина і ширина якої можуть змінюватися в залежності від побажань.

клумби своїми руками

Клумба своїми руками: 15 ідей

Рабатки можуть бути самими різними: односторонніми, двосторонніми, переривчастими. Такі клумби на дачі не тільки додадуть фарби ділянці, а й подарують приємний аромат.

Односторонні. На задньому плані такої клумби розташовуються більш високі рослини, за ними – нижчі. Це асиметричні рабатки, розташовувати які доречно біля стіни або огорожі.

Двосторонні. Ці рабатки можуть бути симетричними і асиметричними. Найвищі рослини висаджуються посередині, а по обидві сторони від них ярусами висаджують нижчі рослини. Такі рабатки зазвичай проектують на відкритих майданчиках.

Переривчасті. Такі рабатки складаються з двох і більше частин. У проміжках, між якими висаджуються поодинокі рослини, наприклад, кущі троянд. Такі клумби на дачі зазвичай влаштовують уздовж доріжок.

дизайн клумби своїми руками

Існують певні схеми посадок. З використанням 1-го виду рослин, як правило, низькорослих або среднерослих. В такому випадку градація робиться за рахунок висадки різних сортів та кольорів.

З використанням 2-3 видів, в такому випадку слід знати міру та не переборщити з кольором. Потрібно заздалегідь передбачити кольори та терміни цвітіння висаджених рослин.

Класичною вважається двостороння рабатка, в центрі якої висаджені великі кущі, а крайній рівень – газонна трава. Оформлені своїми руками, клумби можуть виглядати ще більш мальовничими з використанням хвойних рослин.

оформлення клумб

Клумби на дачі: кольори, грунт, догляд

При плануванні рабатки, потрібно визначитися з домінуючим кольором. Якщо ви плануєте оформити клумби на дачі в «теплих» тонах, вибирайте квіти різних відтінків жовтого та помаранчевого. Якщо в «холодних» – відтінки синього, фіолетового, блакитного. Можна зробити рабатку пастельних тонів. Щоб визначити, яка гамма буде кращою, потрібно вирішити, де буде розташована рабатка, що буде по сусідству з нею. Всі види рабаток можна оформляти декоративними елементами (плиткою, каменями).

Вибираючи для вашої рабатки квіти, керуйтеся принципом схожості грунту, вимог до добрив і поливу. В іншому випадку домогтися рівномірно доглянутої рабатки буде дуже складно.

Кілька корисних статей:
1. Квітник своїми руками: з чого почати (ссылка на статью)
2. Декоративний струмок у ландшафтному дизайні (ссылка на статью)
3. Садові меблі: 15 фото-ідей (ссылка на статью)

Власноруч оформлена клумба подарує масу задоволення!

дизайн клумб

оформлення клумб своїми руками

клумби біля хати своїми руками

клумби своїми руками для квітів

квітники своїми руками

ландшафтний дизайн

дизайн квітника своїми руками

квітники

квітники клумби

оформлення квітника своїми руками

оформлення клумб біля будинку фото

Оставить комментарий

    Сайт Seven Rooms станет для вас находкой, если ваши увлечения связаны с интерьером, архитектурой или ландшафтным дизайном. Мы не теряем возможности продемонстрировать предметы интерьера и красивый декор, которые можно сделать своими руками.

    При копіюванні матеріалів з сайту «Seven Rooms» для інтернет-видань, обов'язковим є відкрите гіперпосилання для пошукових систем. Посилання має бути розміщена в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.

    Можливо, у вас є цікаві пропозиції або ви хочете зв'язатися з нами з якоїсь іншої причини, надсилайте ваші листи на поштову скриньку mail@sevenrooms.net.ua

    Або зв'яжіться з нами через наші акаунти в соціальних мережах.